In de trainingsweek in Limburg is er altijd een dag, soms twee, waarbij het elftal tot de bodem moet gaan. Omdat er deze week nog twee wedstrijden volgen, was het vandaag de echte bergetappedag. Twee trainingen zonder aanziens des persoons. Het hele team werd onderworpen aan stevige oefenpartijtjes in alle mogelijke variaties. Naast het al bekende geluid van Gert Kruys en Johan Steur schalde nu ook het sonore geluid van Berry Smit over het prachtige complex in Lemiers.
De dag begon zonder Didi Longuet, die gisteravond door André Dooijeweerd op de trein is gezet vanwege een kuitblessure. Nou ja, op de trein zou worden gezet. De trein ging niet. Werkzaamheden aan het spoor. Dan maar met de bus naar Weert, vanwaar de trein wel reed. Maar.. de bus was net weg. Uiteindelijk vertrok de ongelukkige proefspeler alsnog. Een andere verrassing vanmorgen was de kledingtas van Berry Smit. De kersverse trainer had van Piet Jonk de heel belangstellend de vraag gekregen, welke voet in het gips zat. Netjes had hij geantwoord ‘mijn linker’. Dus had Piet drie kousen in het kledingpakket gestopt. Die andere drie had hij toch niet nodig. Een makkie voor materiaalman Klaas Smit, zal Piet gedacht hebben.
In de bewolkte ochtend werd er heel veel van de conditie van de spelers gevraagd. De drie keepers werden letterlijk afgebeuld door Harald Wapenaar. Barry Opdam kreeg intensieve persoonlijke begeleiding van Peter Visser, terwijl de rest van de groep aan de overige stafleden onderworpen werd. Hoe intensief de oefenstof ook ondergaan werd, aan de vele lachsalvo’s, zeker na de gehate panna’s, was te horen hoeveel plezier de groep aan deze week beleeft. Van het thuisfront werd vernomen, dat de vraag naar de seizoenkaarten goed op gang gekomen is. Vooral de seizoenkaarthouders die hun eigen plek willen houden, haasten zich voor 1 juli. Maar ook de aantrekkelijk geprijsde gezinskaart blijkt in de smaak te vallen.
In de zeer zonnige middag was de groep weer compleet. Van het aanbod clubloze spelers werd Lorenzo Piqué (ex-ADO Den Haag) uitgenodigd zich bij de groep aan te sluiten. De rechtsbenige verdediger voelde zich al snel bij de groep thuis en ging er vol overtuiging in. Hoofdmoot van de training was het afwerken op de goal, waarbij vooral aanvallen met een keer raken de instemming van de trainers hadden. Als afsluiting werd op het scherpst van de snede een wedstrijdje gespeeld, waarbij de trainer zelf scheidsrechter was. Zijn soms persoonlijke interpretatie van de regels riep flink commentaar op, maar dat werd in de kiem gesmoord alsof de competitie al begonnen was.
{foto1}
Glenn van Zoolingen
{foto2}
Iljas Rodjan
{foto3}
Jahmill Flu
{foto4}
Kevin Tano
{foto5}
Lorenzo Pique
{foto6}
Stanley Tailor
Bron: FC Volendam